Příběh s otevřeným koncem

Já už teď vím, jak skončil. Ten příběh. Jedna peripetie s Českou poštou a jednou mou zásilkou. Co je platné, že vám dodavatel vyrobí a pošle zakázku za 24 hodin, když se ona zakázka zadrhne v útrobách výše zmíněného institutu.

Den první. Emailem dostávám zprávu, že mi bude má zásilka následující den mezi 8-14 hodinou doručena. Mail čtu pozdě odpoledne, a protože se na poštu chystám vyzvednout si jinou zásilku, využívám možnosti změnit způsob vyzvednutí. Online změním na status ‚nedoručovat – vyzvednout na poště‘. Dostávám potvrzení, že můj požadavek byl akceptován.

Den druhý. Kolem desáté odcházím na poštu, je krásně, a tak je procházka na čerstvém vzduchu příjemná. Vystojím frontu, fungují dvě ze čtyř přepážek. Trpělivě čekám snad třicet minut. Přijdu na řadu, vyzvedávám první zásilku. Ptám se po druhé zásilce a ukazuji její číslo. Je mi sděleno, že zásilka na poště není.

Den další po víkendu. Přicházím na poštu v odpoledních hodinách s vidinou dlouhé fronty. Překvapivě je jedna ze dvou přepážek volná. Sdělím paní svůj požadavek. Vyplňuji lejstro, že já můžu vyzvednout balíček pro mě. Nu což, předpisy jsou předpisy. Chci zaplatit, ale do požadované částky mi v hotovosti chybějí čtyři koruny. Kartou prosím. Vytahuji kreditní kartu a chci platit. Nelze. Pouze kartou ČSOB.
Tak ani na druhý pokus si balíček neodnáším.

Večer v osm hodin mi přijde mail od České pošty s upozorněním, že jsem si stále nevyzvedla uloženou zásilku.

Další den se chystám vyzvednout v nejbližším supermarketu hotovost, abych si mohla vyzvednout balíček. Už nic jiného na poště nemám. Zvažuji ještě online změnu doručení. Změna ze statusu nedoručovat – budu vyzvedávat na poště, na ‚doručit‘. Tuto možnost nakonec zavrhuji jako příliš riskantní.

Opouštím dům a míjím u vchodu schránky. Mrknu tam tak nějak automaticky. Vyskočí na mě oznámení, a hádejte odkud. Pošta. Že prý mám na poště zásilku.

K mému údivu na je přepážkách i později odpoledne volno, a tak jsem hned na řadě. Nebudu vás napínat. Měla jsem hotovost, a mnou vyplněný papír byl stále u balíčku. Operace ukončena. Během pár minut jsem venku i se zásilkou. Uf.

Leave A Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *