Triky trpaslíků

Znáte to. Jako by věci měly nožičky. Většina z nich své místo neopouští. Tak například gauč je na stejném místě v jakoukoliv denní i noční dobu. U menších věcí pravděpodobnost, že je najdeme tam, kde byly naposled, klesá. A oblečení? To je tutovka. „Určitě jsem to dávala sem“. „Fakt jsem na to ani nesáh‘, přísámbůh“. Kde jen jsou ty: klíče, brejle, fleška – dosaďte si chybějící. Jeden se tu někde poflakuje. Ale já ho dostanu, i trpaslíci dělaj chyby. A ten teda pude. Jo kdyby se poflakoval, tenhle má zaděláno na pěknej průšvih. Zášupšák. Workoholik jeden.

V čem spočívaj jejich triky? Maj to promyšlený. Aby se na ně nepřišlo. Chvíli schovávaj a přemísťujou, chvíli lelkujou. Neberou si do parády všechny obyvatele příbytku najednou. To pak ten, na kterého mají spadeno, vypadá jako excelentní bodelář nebo mimoň.

Už nějakou dobu hledám outdoorové kalhoty. Oboje. Nemám je v prádle, nemám je na sobě, nejsou na žádném z obvyklých míst. Hledání jsem rozšířila i na místa neobvyklá. V žádným báglu. Nikde. Začínám se smiřovat s faktem, že gatě, který se mnou projely pěkný flák světa, už nespatřím. Vlastně mohly zůstat ve starým bytě. Ba ne. Neřekla jsem, že jsem se právě stěhovala? Bingo! Budou v autě. V nějakým pytli nebo krabici. Ale kdež. Hra s gatěma už trpajzlíka přestala bavit, tak jsem je najednou, jakoby nic, našla na košíku. Nemusím snad zmiňovat, že jsem se tam dívala. Asi patnáctkrát! Teď se baví schováváním čepic. Včera udělal chybu. Mám ho! Rachtal ve skříňce s krabičkama na jídlo. Co tam asi tak prováděl. No co asi. Schovával víčka. Tak ho tam na chvíli nechám zavřenýho.

Při stěhování je hodně věcí v pohybu, a tak pidižvík nemůže odolat pokušení. Ale i to jednou skončí. Já pevně doufám, že ho mám jen na dobu určitou.

Leave A Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *